» » Папа Павло VI: Cин Марії

Папа Павло VI: Cин Марії

  • 08 березня 2017, 10:50

Папа Павло VI: Cин МаріїПресвята Діва завдяки дарові та служінню Богоматеринства, які з’єднують Її з Сином Відкупителем, тісно пов’язана і з Церквою через Свої благодатні дари і служіння.


Діва і Матір

«Богородиця — прообраз Церкви… Бо в таємниці Церкви, яка також з повним правом називається Матір’ю і Дівою, на першому місці стоїть Пресвята Діва Марія, Яка дає найбільш піднесений та винятковий приклад і Діви, і Матері…

Отож Церква, споглядаючи Її таємничу святість, наслідуючи Її любов і вірно виконуючи волю Отця, через прийняте з вірністю слово Боже сама стає Матір’ю, бо проповіддю і хрещенням своїх синів, зачатих від Духа Святого і народжених від Бога, Вона народжує для нового і безсмертного життя. І сама Вона — діва, яка зберігає неушкодженою і чистою вірність, обіцяну Нареченому, і, наслідуючи Матір Свого Господа, силою Святого Духа дівственно береже цілісну віру, тверду надію і щиру любов» (Lumen Gentium, 63-64).

Ці слова Догматичної Конституції Lumen Gentium Другого Ватиканського собору, який по скорій смерті Папи Івана ХХІІІ очолив Папа Павло VІ. З великою ймовірністю слова цього документа належать безпосередньо йому.

Джованні Баптист Монтіні завдяки своїй матері, священикам, викладачам із дитинства зростав у духовній близькості з Богородицею. Співробітництво з Папою Пієм ХІІ, який уперше посвятив світ Непорочному Серцю Марії, ще більше зміцнило цю близькість. Марія для нього була Матір’ю. І ці відносини він передав усій Церкві.

 

Матір з хреста

Відновлюючи роботу Другого Ватиканського собору і віддаючи його під опіку Богородиці, Папа Павло VІ подарував Санктуарію Матері Божої Фатімської Золоту Троянду зі словами: «Ця святиня знаходиться сьогодні в почитанні не тільки португальського народу, але й у католицьких вірних усього світу. Тому довіряємо Небесній Матері весь рід людський, його недуги й потреби, а також його віддані устремління й гарячі надії».

Продовжуючи, Папа схвильованим голосом виголосив молитву, яка сьогодні не менш актуальна:

«О Діво Маріє, велична Мати Церкви, Тобі довіряємо ми всю Церкву та екуменічний Собор.

Ти, Яку зворушливо називають іменем «Поміч єпископів», охороняй пастирів Церкви в їхньому служінні та прийди їм на допомогу. Заступайся також за всіх священиків, ченців і мирян, які допомагають їм у важкій пастирській справі.

Умираючи на хресті, Спаситель дав Тебе як турботливу Матір Своєму улюбленому учневі. Згадай християнський народ, довірений Тобі. Піклуйся про всіх Твоїх дітей. Додай Твою силу і цінність їхнім просьбам перед Богом. Оберігай їхню віру в чистоті та стійкості, укріпи їхню надію, розпали їхню любов.

Згадай тих, хто перебуває у страху, потребі й небезпеці, особливо тих, хто за свою християнську віру переслідуваний і закутий у ланцюги. Ти, Діво й Мати, наділи їх силою та мужністю і принеси скоріше довгожданий день правди і визволення.

Зверни Свій добрий погляд на наших відділених братів, зроби так, щоб ми якомога швидше стали єдиними. Адже Ти народила Христа, будівничого моста єдності між людьми і Богом.

Ти, святине чистого, ніколи не вигасаючого світла, випроси у Свого Єдинородного Сина, через Якого ми отримали примирення з Отцем, щоб Він був поблажливим до наших помилок, забрав від нас будь-який розділ і подарував братню любов.

Твоєму Непорочному Серцю, Богородице Діво і Мати, ми посвячуємо все людство. Приведи його до визнання єдиного і правдивого Спасителя – Ісуса Христа. Визволи його від усякого нещастя, яке походить від гріха, і встанови мир, заснований на правді, справедливості, свободі й любові.

І нарешті, оберігай усю Церкву, чого вона особливо потребує під час святкування цього екуменічного Собору, щоб співати Богові Милосердя велику хвалу і подяку, радість і славу, бо через Тебе сотворив великеє Сильний, о найсолодша, о ласкава, о милостива Діва Маріє».


Матір Церкви

Учення про Діву Марію – це завжди велика допомога в розумінні діла Спасіння і Церкви. Наприкінці третьої соборної сесії 21 листопада 1964 р., Папа Павло VІ проголосив Марію «Матір’ю Церкви». Це рішення викликало велику підтримку більшості отців Собору. Саме тому одна з глав Догматичної Конституції Lumen Gentium присвячена відносинам Марії і Церкви.

«Тому на славу Пресвятої Діви і на наше потішення, ми проголошуємо Марію Матір’ю Церкви, … це значить, усього християнського народу, вірних і пастирів, і кожен може назвати Її Матір’ю. І ми вважаємо, що до цього імені буде звертатися ще більше людей і вшановувати Її буде весь християнський народ».


Джерела:

-Документи II Ватиканського Собору

-vatican.va

-Der marianische Papst Paul VI

Взято з газети Світло Марії

Переглядів
  • 08 березня 2017, 10:50
  • Друк
Додати коментар

Послання Богородиці з Меджугор'я, 25 серпня 1997
Дорогі діти! Бог дає Мені цей час, як дар для вас, щоб Я могла навчати і провадити вас на дорозі спасіння. Дорогі діти, тепер ви не усвідомлюєте цієї ласки, але скоро прийде час, коли ви будете плакати за цими посланнями. Ось чому, дітоньки, живіть усіма словами, котрі Я дала вам у цей час ласки і віднови молитви, поки молитва стане для вас радістю. Особливо кличу всіх тих, хто посвятився Моєму Непорочному Серцю, стати прикладом для інших. Я кличу всіх, священиків і Богу посвячених осіб, молитися й інших навчати молитись на вервиці. Вервиця, дітоньки, є особливо дорогою Мені. Через молитву на вервиці відкрийте ваші серця Мені і Я буду мати можливість допомагати вам. Дякую, що відповіли на Мій заклик.

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 82856
11:25, 14-07-2014
Всі статті
Всі статті

Фоторепортаж

«    Квітень 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

А Ви були в Меджугор'є?

Так, один раз
Так, багато разів
Ні, але дуже хочу туди поїхати