Електронні майданчики для участі в торгах – це один з варіантів, як можна максимально спростити процедуру та зекономити кошти, шляхом пошуку недорогих виконавців. Це стосується не лише якихось будівельних робіт, але й будь-яких інших видів послуг. Варто зазначити, що всі державні закупки на території України проходять через систему Прозорро. При цьому, немає можливості зареєструватися в даній системі без попередньої авторизації на одному з електронних майданчиків.

Один з найкращих сервісів, яким можна скористатися – це сайт tender.uub.com.ua. Як показує практика, величезна кількість замовників використовують саме цей майданчик, який в багатьох аспектах випереджає своїх прямих конкурентів.

Переваги використання електронних майданчиків для участі в торгах

Нагадаємо, що раніше подібні торги проводились без участі електронних сервісів. На той момент вони не могли користуватися великим попитом. Причина полягала в тому, що процес потребував великих ананасових вкладень, окрім того була велика кількість факторів, які заважали проведенню тендерних закупок.

Виділимо найбільш явні переваги використання електронних сервісів:

  • Економія – перший момент стосується збереження коштів в процесі організації тендерних закупок. Все що потрібно зробити замовнику – це обрати майданчик, який буде найбільш вигідним. Після цього організовуються торги, сплачується певна сума коштів, яка вказана на кожному окремо взятому сервісі. Після розміщення тендерного лоту залишається лише очікувати на кандидатів, які будуть пропонувати свої пропозиції та умови по виконанню робіт. Що стосується організації і проведення таких закупок – це завдання оператора електронного майданчика.
  • Вибір кандидатів – організатор тендеру має можливість обирати виконавця з великої кількості учасників. Це можуть бути підрядчики, які вже встигли зарекомендувати себе з кращої сторони, а або же перспективні підприємці, які готові виконати той же обсяг роботи, азе значно дешевше.
  • Робота з документацією – на відміну від стандартних торгів, які проводились раніше без електронних майданчиків, тепер не має потреби в тому, щоб збирати і відправляти пакет документів по кожній окремо взятій заявці. Тобто, виконавець має змогу завантажити весь пакет документів в своєму особистому кабінеті. Замовник, продивляючись інформацію по кандидатам, може без проблем ознайомитися зі всіма вказаними паперами.
  • Кількість майданчиків – говорячи про електронні сервіси можна зазначити, що їх величезна кількість. Це означає, що замовник має змогу організувати тендер по різних видах закупок. Незалежно від виду послуг, знайти виконавця буде не так важко. Один з найбільш надійних і часто використовуваних українських майданчиків можна знайти за посиланням https://tender.uub.com.ua/pro-prozorro/sajt-derzhzakupivel-plutanyna-mizh-elektronnym-majdanchikom-ta-sajtom-prozoro.
  • Корупційна складова – хоч повної гарантії позбавитись від корупції не має, але вірогідність організації таких закупок значно менша, ніж в звичайних торгах без електронних сервісів. Маючи бажання, кандидат має змогу прослідкувати останні тендери та проаналізувати яких виконавців обирав замовник. У разі, якщо це були компанії без досвіду виконання важких замовлень, які пропонували величезну суму, то є велика вірогідність, що мова йде про чіткий зговір.

Проаналізувавши всі ці переваги, можна зробити чіткий висновок та відмітити ефективність використання електронних майданчиків. Головне – це не поспішати і робити правильний та зважений вибір.